Dobrodosli na Dojran

Apartmani Dan Dar na Dojranu vam žele dobrodošlicu i nezaboravan boravak .

Dojran apartmani sa bazenom

Vila Dan ar smestaj sa bazenom i 24h parkingom sa video kamerama i obezbeđenjem

Apartmani Dan Dar

Дојранско Езеро идеално место за ноќевање на пат за Грчка!!!

Најтопло од сите природни езера,со најголема длабочина од 10м и топла егејска клима.

Дојран

Езерото е богато со лековити микроалги за који кажуваат дека се добри за дишните патишта и синуси. Посебна атракција на Дојранското Езеро е риболов со птиците (Корморани).

Dojran apartmani

Дојран

Дан-Дар апартмани

Отворени 365 дена во годината !

За Дојран постојат многу легенди и преданија. Еве како оваа: Во местото каде што е денешен Дојран живеела една многу убава девојка, Дојрана. По неа ја забележал еден Османлиски бег и се заљубил во нејзе. Отишол кај нејзините родители и ја побарал за жена. Но девојката не го сакала. Така еден ден отишла да ѓи наполни стомните се вода од едно изворче.Но, тогаш Осламискиот бег(тој што бил заљубен во нејзе) ја забележал и потрчал по нејзе. Но таа не го сакала и несакала другите околу неа да имаат маки, па се фрлила во изворчето! Утредента изворчето се проширило, го поплавило целото место. Станало езеро. По името на девојката- Дојрана, езерото го добило своето име ’Дојран’.

KOORDINATE ZA GPS : GEOGRAFSKA SIRINA : S 41.2247950

GEOGRAFSKA DUZINA : I 22.6995809

Dojran apartmani

Smeštaj

VIla Dan Dar na Dojranu raspolaže sa 53  sobe.

Dvokrevetne 13
Trokrevetne 20
Cetvorokrevetnih sa jednom spavacom sobom 11
Cetvorokrevetna sa dve spavace sobe 2 Petokrevetna sa jednom spavacom sobom 2 Petokrevetnih dupleks 4
Sestokrevetna 1 (ceo sprat)

Препорукe

Šta drugi kažu o nama
Preuzeto sa Facebook-a

“Odlicna usluga,odlicna klopa….svi su vise nego ljubazni.Toplo preporucujem.”

Nataša

Na putu za Grčku obavezno svratite, uživaćete sigurno.

Petar

Treci put nocimo kod njih…sve pohvale…tu su za sve sto vam treba.

Sanela

Drugi put spavamo kod njih i veoma smo zadovoljni!! Sve preporuke ko putuje u Grcku neka svrati da se odmori nece se pokajati!

Jelena